Laptop café, számítógép, okostelefon mindenkinek

Milyen SSD meghajtó válasszak?

Külső HDD tároló USB

A jövő HDD tárolója már megérkezett.

Tippek és tanácsok laptop hardverről

A kezdeti kételyek elmúltak az SSD meghajtókkal kapcsolatban, már nem félünk attól, hogy néhány újraírás után elpusztul a hardver. Az egyetlen komoly, gátló tényező a magas ár ezért, ha arra adjuk a fejünket, hogy beruházunk egy ilyen kütyübe, a legjobbat szeretnénk választani.

SSD: gyorsabb, takarékosabb, könnyebb, jobb

Mivel két meghajtó jobb, mint egy, ezért elsősorban azt kell elérni valamilyen módon, hogy a gép befogadja az új hardvert. Asztali számítógép esetében nincs probléma, a laptoppal már kicsit más a helyzet. A régebbi laptop típusok esetében a CD vagy DVD meghajtó helyére applikált beépítőkeret segítségével csatlakoztathatjuk az SSD meghajtót, így a HDD-hez hozzá sem kell nyúlni. Az operációs rendszer a szilárdtest meghajtóra kerül, így érezhetően gyorsabbá válik a gép, a régi HDD pedig megmarad adattárolóként.

Amennyiben nincs a gépünkben DVD meghajtó, úgy más megoldások után kell nézni. Az SSD meghajtót vagy a HDD-t helyezhetjük USB porton keresztül csatlakoztatott tárolóba is, bár ez csak a USB 3.0 esetében eléggé kényelmes, viszont folyamatosan egy plusz kütyüt kell magaddal hurcolni.

Lássunk most néhány SSD meghajtót, melyet a piacon kapni lehet.

Samsung 960Evo

Több szakvélemény szerint is az egyik legjobb jelenleg kapható SSD meghajtó a piacon. Kapható 250GB, 500GB és 1TB-os kapacitású változatban. A meghajtó előnye, hogy PCIe interfészen keresztül csatlakozhat a laptophoz és meglehetősen apró a modul, sajnos a minőségnek és a gyorsaságnak meg kell fizetni az árát. A legjobbnak kikiáltott adattároló 3200 Mbps sebességgel olvas és fele ilyen sebességgel ír, ez a SATA csatlakozónál gyorsabb PCIe-nek köszönhető. Az SSD fogyasztási adatai is kiválóak, 5,7 watt aktív állapotban és 1,2 alacsony áramfelvételnél.

Kingston gamer SSD

Kingston Predator gamer SSD

Kingston HyperX Predator

A legjobb SSD, melyet játékosok vásárolhatnak jelenleg. Az M.2 form factor tervezésnek és a PCIe csatlakozónak köszönhetően rendkívül gyors modulról van szó. A játékgépek M.2 csatlakozójával ellátott egység adapter segítségével csatlakozhat PCIe-re is. A játékgépekbe tervezett gyors adattároló sem olcsó.

Samsung 960Pro

külső SSD meghajtó

Apró külső SSD a Samsungtól

A Samsung is elkészítette a maga szörnyetegét. A PCIe csatlakozóval ellátott lapka 2TB méretben is kapható, mely elképzelhetetlen lehetőségeket kínál a vásárlók számára. Az olvasási sebesség ennél az egységnél is eléri a 3500 Mbps-t.

Külső csatlakoztatásra való SSD-t is gyárt a Samsung, ez a Samsung Portable SSD T5, ami USB 3.1 Type-C Gen 2 porton keresztül csatlakozhat a laptophoz vagy asztali számítógéphez, és 1TB valamint 2TB méretben is kapható. Az univerzális alkalmazhatóság előnyös tulajdonsága a kütyünek, hátránya a viszonylag lassú 540/515 Mbps sebesség.

Milyen típusú és méretű SSD meghajtó válasszak az otthoni vagy munkahelyi gépbe? A laptop gyorsabban működik, és megbízhatóbbá is válik, ha a hagyományos meghajtót SSD-re cseréled, amely gyorsabban tölti be az operációs rendszert és a fontosabb programokat a felhasználók számára beállított mértékben és sebességgel. Érdemes elolvasni és megismerkedni az alábbi érdekes és izgalmas témákkal: laptop hardver, SSD kiválasztása, bolt Budapesten, kütyü leírása, laptop csatlakozó használata, laptop SSD vásárlása, gyors szolgáltatás, USB javítása.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!